| Kiran a întrebat:

Salut, imi poate spune cineva ce e scris in textul asta medical?
https://imgur.com/OuxPkyU

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poate fi ecografie peniană.

| halogen001 a răspuns:

Cine a primit recomandarea ar putea să intuiască despre ce fel de ecografie e vorba, altfel trebuie întrebată persoana care a scris textul respectiv.

| raMLesS a răspuns:

Ecografie neurala? laughing

Nu am sa inteleg niciodata de ce scriu medicii atat de urat, o fac oare intentionat? Trebuie sa scrie si ei de tipar ca sa inteleaga si clientul ce naiba.

| Kiran explică (pentru raMLesS):

Nu e neurala, are un i pe la mijloc laughing
cred ca se grabesc sau au propriul lor limbaj, prima data am crezut ca sunt 4 cuvinte acolo

| mi25 a răspuns:

Sa-r parea ca este ecografie craniana.

| Buzi213 a răspuns:

Si eu scriu urat dar nici chiar asa, pare ca ar scrie ecografie craniana