| alexsv23 a întrebat:

imi puteti da un raspuns. daca intr-o seara am consumat bauturi alcoolice si a 2a zi dimineata mi-am facut electrocardiograma este vreo problema? nu va iesi bine.sunt sportiv si trebuie sa iasa bine. a avut alcoolul vreo influenta? nu stiu rezulatele inca de asta va intreb multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Daca a doua zi erai complet treaz, nu iti va fi afectat rezultatul EKG-ului.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Depinde cat de mult ai baut si cat de tarziu. sper ca nu pana dimineata! Altfel,nu iti influenteaza EKG-ul. Daca sti ca trebuie sa faci analize sau diferite teste, incearca sa te abtii de la ce nu trebuie, daca vrei sa mai fii sportiv. Succes!