| octa2021 a întrebat:

Salut.
Voi ati consumat bauturi alcoolice inainte de a face dragoste?
Care-i senzatia?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Unele bauturi cu un continut de alcool moderat sunt benefice asa cum se intampla in cazul consumarii unui vin rosu de calitate de preferat Lacrima lui Ovidiu. Insa bauturile cu continut ridicat de alcool de obicei provoaca o scadere a performantei sexuale mai ales in timp, deoarece afecteaza erectia si implicit potenta. Sanatate!

8 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Senzatii fierbinti uhaaaaa

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu as consuma pentru ca nu-mi place sa beau alcool.
Alcoolul este o optiune personala, nu trebuie sa-l bei daca nu-ti face placere. Unii il beau sa se destinda si relaxeze, altii il beau fiindca sunt alcoolici, iar altii nu-l beau pentru ca nu simt nimic cand beau alcool si nu le face placere.
Faci dragoste cu perosoana pe care o iubesti si pentru care ai sentimente si este de ajuns, nu-i nevoie de alcool ca sa ai sex cu persoana resectiva, este doar o extraoptiune pe care o preferi daca ai chef doar.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In general, sexul merge mult mai bine, cand esti usor ametit de alcool.
Am facut si beat de la bere, vodka. A fost ok.
Vinul rosu (baut pana la ameteala, nu mai mult) creste performantele, in sensul ca erectia e mai puternica si mai de durata. La mine are aceste efecte, e foarte ok, si il prefer, sunt bautor de vin rosu.
Recent am avut parte insa de un esec, ne-am 'ametit' (abia vorbeam) cu Jagermeister, si cand sa ne apucam de treaba... Utilajul n-a pornit. Mi-a amortit tot corpul, de parca eram anesteziat.

| Emilian65 a răspuns:

Eu nu am folosit bauturi alcoolice inainte de a face sex. Dar din experinta altora am inteles canu prea face casa buna sexul cu alcoolul.

| UnBroken2016 a răspuns:

Nu beau dar se spune ca un pahar de vin inainte de sex face bine. Pentru ca dispar inhibitiile si chestiile de genul. E bun si pentru el si pentru ea.

| XAndreeaAndreeaX a răspuns:

Buna, da am consumat si eu si partenerul. Senzatia cel putin in cazul meu a fost super buna, l-a tinut cam 2 ore si tot nu a terminat.

| CinVasileeee a răspuns:

Hahaha era odata ca nu am putut sa ejaculez am facut o ora si ceva fara pauza ea deja nu aa putut laughing)

| weirdfirefly00 a răspuns:

Probabil prinzi mai mult tupeu si caterinca, eu asa as fi.