| EdiLaver a întrebat:

Imi puteti recomanda niste weight gainere, sau proteine. Pentru ca sa ma ajute cat de cat pe langa mancare sa ma pot ingrasa. Am 15 ani, 1. 70cm si 48kg... Am cautat si nu prea stiu ce sa aleg.
https://www.myprotein.ro/sports-nutrition/gainer-extreme /10615587.html
https://www.myprotein.ro/sports-nutrition/impact-whey-pr otein/10530943.html
https://www.myprotein.ro/......29988.html

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Toate au până în 500 de calorii. Aș zice primul pentru că are cele mai multe per porție. Te ajută puțin dar dacă nu mănânci cum trebuie ca să ieși pe surplus caloric zilnic, tot degeaba dai banii pe ele.

| Georgica1234 a răspuns:

Întâi axeaza-te pe o alimentație corespunzătoare si invata de la persoane care chiar stiu despre ce e vorba(recomand toate podcasturile lui daniel vasilica si raul szep, urmărește l pe dan cristian, greg doucette) si vei reusi sa iei in greutate fiind la început f mult in primul an de antrenamente daca faci totul in mare parte bine. Însă daca chiar vrei suplimente de calitate uita te pe tabelul nutritional sa fie cat mai mult la sută proteina sa nu aiba adăugat mult zahar sau carb rapid si daca vrei rainer cauta ca sursele de carbohidrati din el sa fie de calitate