| Andrei1234hd a întrebat:

Este ok daca iau acest supliment alimentar la 15 ani https://www.myprotein.ro/......29988.html vreau sa cresc in greutate sunt foarte slab

4 răspunsuri:
| CosminDamian a răspuns:

Cel mai bine dacă vrei supliment alimentar cumpără ți un aparat de fructe sau poate ai deja unu și fă-ți sucuri de morcovi, țelină, măr. Suplimentele alimentare din farmacie ar trebui să le iei în cazul în care nu ai acces la suplimente naturale cum ar fi fructe și legume. Și dacă tot vrei să iei supliment alimentar din farmacie încearcă VitaMax. Măcar e testat și declarat ca unul dintre cele mai bune

| Cosmin86 a răspuns (pentru CosminDamian):

De cand au morcovii, telina si marul proteina?
Pudrele alea sunt facute din zer, oua, etc.

Proteine = carne, peste, branza, oua, lapte, fasole, mazre, soia, linte, naut.

In niciun caz morcovi, mere, etc.

| CosminDamian a răspuns:

Iar dacă vrei să crești în greutate cel mai bun lucru pe care tu poți să-l faci este să mănânci unde arahide zilnic câte două trei felii de paine unse cu unt de arahide din abundență și dacă vrei poți să pui și puțină miere deasupra că dă gust foarte bun. Un aspect foarte important dacă vrei să iei greutate este să mănânci programat adică dimineața la prânz și seara la aceeași oră. Include în alimentație untul de arahide, semințe cum sunt nuci, semințe de pin, alune etc. Garantat într-o lună de zile trebuie să pui minim 5-6 kg. Dar de ce ești slab? Sper să n-ai probleme medicale

| Andrei1234hd explică (pentru CosminDamian):

Nu am probleme medicale asa sunt de cand ma stiu