| EvilDuckX a întrebat:

Salut, în 2019 am avut o competiție de kickbox, la sfârșitul meciului l-am lovit pe adversar în picior, mai exact cu partea de sus a labei piciorului, cu glezna...în următoarele 5 minute s-a umflat iar peste câteva zile s-a și vinețit puțin, greșeala mea a fost că nu am mers la medic atunci ci după vreo 3 luni, medicul de familie a spus ca nu am nimic și că nu îmi face trimitere la un rmn, ecografie... well și în prezent resimt dureri in acea zonă și în zona tibiei după ce fac efort (sar coarda, alergare etc) ce ar putea fi și cum s-ar putea trata?
Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Fara o vizita la un ortoped si niste raze x greu se zis. Daca e de dat cu presupusul, probabil ai avut fisuri in os.

| Depoka a răspuns:

Eu iti recomand sa faci niste investigații. Poti merge la medicul de familie si sa-i explici ce crezi si vezi ce iti recomandă.
Posibil sa-ti fi rămas unele neplaceri din cauza ca nu ai tratat la timp...