| cqzwyn a întrebat:

Salut, in fiecare an (vara )imi apar langa gura niste bubite, ajutati-ma cu ceva va rog, nu mai pot de nervi, mai ales ca imi raman si semne. daca este vorba de bube dulci, cu ce pot sa le tratez... un sfat va rog! mersi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

D-panthen. e in jur de 9 lei. trateaza iritatiile. eu ma dau pe fata ca tot asa mi-au iesit bubite mici

| SimmvonD a răspuns:

Daca te referi la herpes nu prea ai ce face, din pacate, odata ajuns in organism, virusul ramane acolo pentru totdeauna(stiu din proprie experienta, mie imi apare cam de 4-5 ori pe anstraight face ). Poti sa folosesti crema aciclovir pentru a-l impiedica sa se extinda. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| SimmvonD a răspuns:

Doamne fereste! in niciun caz crema de pantofi, cine stie peste ce dai laughing

| anaid2008 a răspuns:

Ar fi mai bine sa intrebi doctorul...si sa afli si de la ce iti ies ca sa poti sa le eviti.mi imi apareau pentru ca nu prea beam apa

| grosudana a răspuns:

Din farmacie cumperi Oxaciclina. este special pentru asta...eu am folosit si m-a ajutat

| cqzwyn explică:

Dar daca imi dau cu crema de pantofi?big grinam inteles ca unora le-a functionat!