| chrissi a întrebat:

In primul rand, Craciun fericit tuturor! In al doilea rand, am nevoie sa aflu ceva: care e portia de cereale musli recomandata? Mami spune ca la micul dejun trebuie sa mananc 200 g de musli cu lapte, dar eu chiar n-am cum sa mananc atata, mi se pare enorm! Si sunt sigura ca n-are cum sa fie asa mult. Deci, ce cantitate de musli e ideal sa mananci dimineata, la micul dejun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cerealele musli sunt pline de vitamine deoarece sunt cereale integrale amestecate cu fructe, asa ca mai ales acum iarna te pot ajuta. Se pare ca portia recomandata este de o ceasca, in valoare de 183 calorii.