| antonia283 a întrebat:

Ce trebuie sa mananci dimineata la micul dejun, pentru a slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| Syndre a răspuns:

E bine ca micul dejun să fie sațios, că altfel mânânci mult la prânz sau în restul zilei.
E bine să consumi lactate până în 10% grăsime(preferatele mele sunt iaurtul grecesc și brânza cottage, au mai multă proteină) și ouă. O omletă rapidă cu puțin iaurt pe lângă și ai deja un mic dejun nici foarte caloric dar nici să-ți fie foame iar în 2 ore.
Renunță la pâine și cereale, dacă vrei carbohidrați mergi pe ceva fructe(evită fructele foarte dulci, ca strugurii sau bananele). De asemenea o cafea sau un ceai verde ajută! happy

| Totenn a răspuns:

Cand te trezesti bea un pahar de apa apoi mananca brocoli

| AnaAnna20 a răspuns:

Pai trebuie sa mananci cat mai mult dimineata de preferat mancare sanatoasa gen fruncte lactate chiar si sandwich.uri, insa seara sa mananci pe la 8 si nimic mai tarziu happy

| Dinu_Ionut_2000 a răspuns:

Hmm...o problema din asta a avut si sora meawinking asa imi amintesc ca manca iaurt fara grasimi si de baut, cate 1 pahar de zeama de varza.Cam in 5-6 luni vei slabi 15/20 kg tongue