| MadnessCaffe a întrebat:

sunt baiat, am 15 ani si 1.82 inaltime si 89 de kg. Mi-am facut abonament la sala de fitness si merg de 3 ori pe saptamana.

Acum problema e cu alimentatia...eu nu mananc fast-food, etc si am rarito cu dulciurile.Nu stiu ce sa mai mananc... eu nu mananc legume deci nu se pune salata.

Cam asta e ce am mancat eu azi :

Dimineata :

-Musli de dimineata (un fel de patrat) cu fructe uscate.

Dupa-amiaza :

-4 snitele de piept de pui cu 2 felii de paine alba

Seara :

-Un baton musli 40g
-Un mar verde

E mult sau putin?

Am inceput de azi cu sala de fitness.

Daca ati putea sa imi spuneti ce sa mai mananc...

Snitele de pui, oul fiert, branza de vaca ingrasa?

Dimineata sa mananc un baton musli inainte de sala? Sau ce imi recomandati?

Ce as putea face in timpul liber ca sa nu ma ingras? Daca fac sala de 3 ori pe saptamana inseamna ca 4 zile imi raman libere si eu nu am cu cine sa ies pe afara, ce exercitii ar trebui sa fac acasa ca sa slabesc?

Nu am unde alerga asa ca nu pot.

Astept raspunsuri si daca se poate serioase happy

2 răspunsuri:
| MadnessCaffe explică:

Iti multumesc mult pentru raspuns Deea, dar eu am citit pe un site ca e recomandat de dimineata inainte de seala 2 oua fierte, si eu asa am facut. Snitelele le mancam pentru ca eu credeam ca sunt facute din piept de pui + oua si nu au cum sa ingrase.

Multumesc pentru exercitii :* o sa incerc sa le fac in afara de legs ca la alea sunt mort deja de la sala.

| BlueDeea a răspuns:

Poti manca dimineata iaurturi, musli este foarte bun, batoanele fitness ti le recomand. La pranz poti manca o supa usoara sau ceva de genul asta. Fereste-te de oua cat poti pentru ca un ou are 400 de calorii ceea ce e enorm pentru un aliment care nu e chiar asa de satios.De asemenea nu sunt de acord cu snitelele pentru ca sunt prajite si in general toate prajelile fac rau deci pieptul de pui il poti manca fiert sau fript si va fi mult mai ok decat in snitele. Seara mananci chiar ce ar trebui adica ceva usor un fruct ( iti recomand grepfruitul cam 4 pe zi cu tot cu invelisul alb topeste foarte mult grasimile), un baton foarte bine, sala te va ajuta foarte mult, iar pentru perioada cand stai acasa iti recomand astea sunt foarte folositoare - http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc
http://www.youtube.com/watch?v=dnBhn7YSsnM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=uLIfN-31Bgs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=sSby1UUhyts&feature=related

Sper ca te-am putut ajuta si multa bafta! :)