| anonim_4396 a întrebat:

Salut^^.In ultimul timp sunt tot mai ingrijorata.La inceput acum cativa ani cand mi-a venit menstruatie dura doar 3 zile. apoi am facut baie si s-au facut 6 zile..Multi mi-au spus sa nu ma ingrijorez ca e normal sa dureze maxim 7 zile.Apio luna asta am avut sambata menstruatie maro.(cred ca de la raceala).Normal astazi trebuia sa fie ultima zi de menstruatie si nu mai trebuia sa am sangerarea asta,, maronie,, asa abundenta. poate e asa ca sambata si duminica nu era mai nimic..Asta e normal..sau ar trebui sa merg la un doctor?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AngelOfNight a răspuns:

Este foarte normal si nu ar trebui sa iti faci griji. Dureaza pana corpul ti se 'regleaza' si o menstruatie de 7 zile nu e exagerata

| Bdtd04 a răspuns:

Pai la unele fete dureaza destul de mult pana ce se regleaza (mai exact aceasta poate dura pana la 2 ani ) Nu e cazul sa te ingrojorezi. Si eu am avut aceste probleme la inceput.

| MiniDia a răspuns:

Daca tu simti ca ceva nu e in regula cu tine poti merge la un doctor. Dupa parerea mea nu trebuie sa te ingrijorezi, poti intreba pe cineva din familie ce sa faci, sigur o sa te ajutewinking