| MihaiLuca123456789 a întrebat:

In urma cu 4-5 luni, intimpul unui meci de fotbal m-a luat o durere ingrozitoare de spate, de atunci m-a tinut pana acum. Am facut 1 an de rugby si 3 luni de sala, am fost la doctor si mi-a spus ca ultimul inel de la coloana e lasat in jos. Ce pot sa fac pentru eliminarea direrii din partea lombara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoredanaS19 a răspuns:

Părerea mea este ca doctorul ar trebui sa iti spună mai bine cum trebuie sa te tratezi, eu insa iti pot spune ca sa iti ti mereu ceva cald acolo, existau nişte pastile Voltaren care stiu ca sunt foarte bune si eficiente in asemenea cazuri la fel si cremele. Eu te sfătuiesc mai mult sa vorbesti cu doctorul pe tema asta caci el e singurul care te poate ajutahappy multa baftă happy

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Mihai Intr-adevar pentru moment poti lua niste pastile pentru reducerea durerii, dar nu poti sta asa, nu stiu din ce oras esti dar ceea ce ai tu nevoie este un Chiroterapeut (uite aici ce inseamna http://www.csid.ro/dictionar-medical/chiropractica-chiroterapie-11645505/)
Fa si tu o cautare pe Google si vezi daca exista in apropiere de tine, o sa-ti fie de folos, iti spun din experienta.
Sanatate!

| MihaiLuca123456789 explică (pentru anonim_4396):

Am fost la doctor de 2 ori pana acum si mi-a spus ca nu prea are ce sa imi faca, ca nu e caz de operatie, dar in vacanta daca pot sa ma duc la niste sedinte de kinetoterapie. Poate o sa imi treaca

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiLuca123456789):

Mihai, cauta un Chiroterapeut, sa vezi c-o sa te rezolve el in cateva sedinte, unul bun intr-adevar costa, dar ai sa vezi ce rezultate bune o sa fie

| Betty12345678 a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci tu pentru a scapa de aceasta afectiune.Mergi la medic cat mai repede cu putinta.

| CrezyyKiller a răspuns:

Doctorul... iti va explica el
Tare, tare ma tem ca vei ajunge la cutite sau daca doctorul e priceput o lovitura de karate si te-a reparat
Multa sanatate si insanatosire grabnica