| twitttttt a întrebat:

Am facut sala cam 2 luni si nu am facut indreptari cu bara, genoflexiuni cu bara in spate si nu am radicat greutati deasupra capului. Am luat cam 1 kg de suplimente 100% whey gold standard iar in ultimul timp simt o durere in zona lombara. Imi poate afecta cresterea? (am 15 ani ) Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Simti durere in zona lombara ca faci anumite exercitii incorecte

spre ex. multi isi DISTRUG zona lombara facand flexii pentru biceps din picioare, cu o greutate prea mare, pe care nu o pot ridica fara sa miste si corpul.

Dar asta e, daca orgoliul e mai important, distrugere placuta in continuare

2 răspunsuri:
| ionupo a răspuns:

Ai mai jos un site cu informatii despre Durerea Lombara.

http://www.topmedica.ro/blog/durere-de-spate-ce-sa-fac/.

Poti pune intrebari chiar pe site iar medicul iti va raspunde in scurt timp. Succes :)

| LexLosOfficial a răspuns:

Nu stai linistit, nu are nicio legatura.E normal si mie mi-sa intamplat.Am facut sala 6 luni de zile.Si dupa 2 luni a inceput sa ma doara, iar apoi a inceput sa imi treaca.