| GoodLuck15 a întrebat:

In zona tamplei,in partea stanga,mi-a iesit o umflatura destul de mare, de culoare rosie.Este dureroasa si seamana cu un fel de cos.
Ce credeti ca este si cum se poate trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

E un simplu cos si va trece singur.

| GoodLuck15 explică (pentru MihaiNicu23):

Ar fi bine daca ar fi asa.Deocamdata este o mare umflatura rosie dureroasa

| Iuliambt a răspuns:

Dacă nu te ai lovit sau știi ca nu te ar fi putut pisca nicio insecta, înseamnă că e un cos. Orice ar fi nu-l zgândări sau sa tragi de el. Lasă l sa treacă de la sine daca nu se face mai mare sau dacă nu se agraveaza cumva, dacă se agraveaza mergi la doctor.

| anonim1111111111111111 a răspuns:

Salut.

Nu iti face griji du-te si explica-i doctorului de familie situatia. Nu este nimic grav