| anonim_4396 a întrebat:

Inainte sa citiți întrebarea va asigur ca tot ceea ce o sa scriu e ADEVARAT!
Va rog sa nu faceti mișto/glume prin comentarii.

Deci
Eram la fereastra ma uităm si eu pe afara si deodată imi venea sa casc...
Mi-am întins mâinile asa in sus cand cascam si cand le-am întins, ma simtisem putin "ciudat" si voiam sa merg spre pat. Dupa ce imi amintesc este ca eram pe jos, cu ochii închisi si simtisem o durere mica.M-am uitat la picior si la mana (unde simțeam durerile 'mici') si observasem ca piciorul era rosu in acea zona iar pe mana aparuse o dungă rosie, iar pielea se umflă. Langa mine se mai afla si o masuta care era mai incolo decat era pusa si pozitia masutei era strâmbă, iar ghiveciul cu niste flori de plastic si o telecomanda care se aflau pe masuta erau pe jos.Atunci am constatat ca acele lovituri de la mana si de pe picior sunt de la colțul măsuțe care, din fericire, nu e ascutit.
Totul s-a intamplat rapid si nici nu stiu cum, adică atunci când am cazut pe jos nu am auzit/simtit nimic, doar dupa ce m-am lovit de masuta, adică eram ca si cum tot corpul meu a încetat sa funcționeze pentru 1/2 secunde.Prima data credeam ca atipisem pe canapea si dupa am cazut si doar am visat cand am fost la geam, dar mi-am dat seama ca e real si nu am visat.Tot ce am scris e pe bune, nu glumesc.
Intrebarea mea este, de ce s-a intamplat?
Multumesc!
PS scuzați categoria daca e gresita...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai lesinat.
Probabil ai stat mai mul timp la soare, in caldura, iar cand te-ai intins, atunci presiunea sangelui din creier a scazut brusc. Asta poate indica si un grad ridicat de anemie sau presiune arteriala anormala.

Ai grija sa nu stai mult timp la soare, sa nu faci miscari bruste, mai ales in locuri unde te poti lovi in caz de cadere.
Daca problema se mai repeta, atunci NEAPARAT sa mergi la medic, pentru investigatii!

| anonimg a răspuns:

Putem oricând să ne pierdem conștiența, echilibrul și altele de felul acesta. De aceea la orice acțiune pe care o facem trebuie să fim mereu atenți, și să nu trecem linia de stabilitate. Deci atât efortul cât și relaxarea trebuiesc efectuate întotdeauna în siguranță.
În plus, la destabilizare fizică sau psihică mai contribuie și lipsa unor vitamine; adică un stil de viață nesănătos.
Controlul unui medic va putea aduce lumină și în cazul tău.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Si eu am patit la fel.Treceam dintr-o camera in alta când am simțit ca sunt ușoară ca un fulg.Am căzut si mergând la medic am aflat ca din cauza hipotensiunii.Am avut 7/5.

| Sonia822 a răspuns:

Daca stai la parter, ai inspirat un gaz, radon, care e inodor. Daca stai la etajele superioare, probabil tot un gaz, vezi daca ai un incinerator, un poluator langa tine, ceva care arde deseuri noaptea. Nu aerisi decat dupa ora 10.00 dimineata, cand se ridica otrava. Sau te-ai deshidratat si ai avut o tentativa de lesin, ca asa se intampla, ti se rupe firul cateva secunde. Sau pentru ca te-ai intins, sa nu fi stat intr-o pozitie in care nu s-a oxigenat creierul, si ai cazut. fa si niste analize, daca se mai intampla.

| AnonimCuActe a răspuns:

Probabil ca ai fost somnambul si ca pur si simplu te-ai mai trezit din cand in cand din cauza loviturilor sau a zgomotelor
Sau poate ca ai probleme cu anemia iar atunci cand te-ai ridicat poate sa iti fi amortit tot corpul *mi se intampla destul de des cand ma ridic brusc, cu toate ca nu am anemie*
Cel mai bine e sa mergi la un doctor si sa ii spui. Sper ca te-am ajutat