| UseR4EveR a întrebat:

Sall...ieri am simtit o durere cand cascam am pus mana si era un gamglion umflat destul de bine acum ma doare la fel cand casc si cand apas cu mana nu cred sa fie varicela sau cum ii zice la aia am avut am intrebat'o pe mama ce ar putea fi va rog spuneti-va parerea nu ca mai bine mergi la doctor o sa merg, multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ana_2735 a răspuns:

Si eu am avut ganglion mariti si ma dureau, am fost la doctor si mi-a spus ca sunt din cauza curentului si mi-a dat niste pastile roz(nu mai stiu cum se numea) dar mai bine mergi la doctor ca poate fii ceva mai grav, multa sanatatehappy

3 răspunsuri:
| DaNNN a răspuns:

Bea un ceai cald dimineata.
Ar trebui sa fie ok.

Sper ca te-am ajutat.

| Bulinaaaaa a răspuns:

Cred ca vorbesti de oreion, nu de varicela.
cel mai bine daca acest lucru continua du-te la medic si acesta iti va spune ce sa faci. poate tosyusi este de la curent...

| Zerg a răspuns:

Fugi repede la un medic. Asa am avut si eu : am avut adenita acuta congestiva submentoniera, daca nu te duci repede sa tratezi ganglionul, poti ramane fara el, deoarece se poate ajune la bisturiu...asa ca ce mai astepti?!