| Anisoaraaaaa a întrebat:

Capitolul |V

Mi-a pus mana la gura si mi-a spus calm:
-Nu iti fac nimic, stai linistita.
Cand am privit mai atent mi-am dat sema ca nu mai eram in padure ci intr-o cabana calduroasa, plina de poze si de amintiri frumoase si vechi.Cred ca asta era cabana de care imi spusese Ania.
-De ce taci? Ai amutit?
-De ce m-ai adus aici?
-Pai eu te-am vazut si erai rece ca gheata si am vrut sa.
Buzele lui se miscau dar eu nu auzeam nici un cuvant.Zambeam ca o idioata in timp ce el incerca sa imi explice si totodata isi mai aranja suptil parul ciufulit atent si lasat putin in sus. Avea ochii albastrii de o nuanta foarte ciudata si totodata si foarte frumoasa.
Sa oprit din explicat si s-a uitat la mine cu ochii lui mari asteptand un raspuns.Dar se pare ca el nu si-a dat seama ca nu prea am cum sa-i raspund daca nu am auzit intrebarea...
-Bun, zise el uitandu-se la mine fara sa mai zica un cuvant.
M-am uitat si eu la el ca o tonta, pana cand mi-a venit in minte o intrebare cat se poate de normala.
-Si tu ce cauti in padure?
-Pai asta vroiam sa te intreb si eu.
-Eu am intrebat prima! zic eu ridicand tonul putin si chicotind putin fara sa ma auda...
-Paii eu aici vin sa ma relaxez..Am avut niste certuri si m-am gandit ca cel mai bine ar fi sa vin aici.
-Ce s-a intamplat?
-Nu vreau sa vorbesc despre asta..Heii acum e randul tau sa imi zici ce cauti aici.
-Paii eu, eu. aaaaa.
Ma balbaiam ca Ania la ora de mate cand o scotea la tabla.ce penibil!
I-am povestit totul pana la partea in care i-am spus ca Ania a murit si au inceput sa imi curga siroaie de lacrimi pe fata.
-Hai vino aici.
Ma luat in brate si ma strans la piept.M-am linistit instantaneu si m-am cuibarit langa foc...tot cu el in bratebig grin.Iar somul m-a luat sub aripa lui.
De dimineata eram singura in camera..langa mine era un bilet.
L-am citit repede si m-am dus sa fac o cafea:
" Heii adormita mica.m-am dus sa caut lemne de foc..vezi sa nu intorci casa pe dos pana ma intorc.
cu dragoste Jessie"

Dupa ce am baut cafeaua am inceput sa cotrobai printre lucrurile lui ..Am dat de niste poze cu el si cu familia lui.Erau asa de fericiti nu ca eu si mama.
O poza a cazut din album, iar eu m-am aplecat sa o ridic.
Albumul imi cazuse din mana la vederea acelei poze.Era el langa o fata.
Dar stai aia nu era fata din padure?

9 răspunsuri:
| Cristianne a răspuns:

De ce nu-ți faci tu un blog cu chestia asta și ne dai pur și simplu linkul?

| Anisoaraaaaa explică (pentru Cristianne):

As putea face asta.o sa ma gandesc.Dar cu ce te deranjeaza daca povestea e postata sau nu pe un blog? Te impiedica sa citesti?
Multumesc oricum pentru sfat:*.

| Cristianne a răspuns (pentru Anisoaraaaaa):

Nu,dar e mai ușor să citești pe un blog decât să cauți pe TPU, pentru că pe TPU ai mai puține șanse să vadă cineva, pe un blog dai linkul și se uită lumea.

| Anisoaraaaaa explică (pentru Cristianne):

Ma voi gandi la asta.Multumesc:*

| raluk27 a răspuns:

Nu, era Elodia. Si intrebarea este?

| AiEnmaYuuki a răspuns:

Super,asta e foaarte tare. Daca ai pune mai mult zilnic arfi mai bine, ca nu am rabdare pana la urmatoare. Faci o treaba grozava. Tine-o tot asawinking

| amaliaamely a răspuns:

Mna...mai depate! te rog ca is curioasatonguehappy

| AntiNoobs a răspuns:

Ce draq ma acum publicati carti cu ajutorul TPU-ului? Mi-e mila de voi copii esuati fara ocupatie.loser

| Anisoaraaaaa explică (pentru AntiNoobs):

Mai bine te uitai si la intrebarile mele trecute si vedeai ca la prima postare a acestei ''carti'' pe care o numesti tu am intrebat daca sa continui sa fac acest lucru si daca va place.Si pan la urma de ce ai mai comentat daca nu te intereseaza, eu am facut aceasta poveste pentru placerea mea si a voastra.
Bine ca esti tu destept si cu ocupatii mai frumoase.