| Tonita a întrebat:

Mno deci acum 2 saptamani m-am intors de la mare si ma durea testiculul stang, in una din zile cat timp am fost acolo dimineata pe la 9 cand am intrat in apa m-a lovit un val destul de bine si era gheata la "bijuterii" si de atunci o inceput sa ma doara. Oricum acum cu timpul durerea a scazut in intensitate dar inca mai simt uneori putin am vrut sa merg la medic la un moment dat eu am crezut ca am lucruri serioase gen cancer la testicule sau torsiune testiculara dar pentru cancer am vazut ca un simptom des intalnit ar fi o umflatura si nu am nimic pe nici unul din testicule dar nici nu ma doare la atingere oricum nu chiar durere apasare. Acum simt mai incet dar eu am mai intrebat aici pe TPU daca se poate raci la testicule si am inteles ca da si cred ca asta am patit voi ce parere aveti? Gandesc de fel negativ in situati din astea legate de sanatate si ma tot gandesc la cancer... si ma ajuta opinia altor oameni desigur ca o sa merg la doctor daca in cateva zile nu trece am 17 ani si mda...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Invata sa faci sex ca un caine batran si o sa-ti treaca. linge-te singur pe cosor!

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu stiu sa iti zic exact ce e, dar cancer testicular sau torsiune in niciun caz. Torsiunea e vizibila si daca nu ajungi rapid la urgente, se necrozeaza, deci poti sa o excluzi. Cancerul testicular nu se manifesta de la niste apa rece de la mare, ar trebui sa ai si alte simptome. Cel mai probabil este un fel de usoara leziune sau poate o inflamatie, habar n-am. Cel mai sigur e sa consulti un medic.