| WizzArd3344 a întrebat:

Salut! Intampin o problema. Azi m-a durut toată ziua stomacul. M-a durut la scoala toată ziua aproape. Nu am stat nemâncat, nici nebaut. Durerea nu este una exacta, este stomacul în întregime, ba chiar mai mult uneori simt durerile și sub coaste, niște înțepături. Nu mai puteam sa stau drept de dureri. Am făcut o ecografie acum 2 săptămâni. Doar mici probleme cu fierea, atât. În liceu e foarte frig. Îmi inghetau mainile. Am stat foarte mult în frig. Aceasta o fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca ce mananci nu este sanatos, de aceea te doare fierea, fiindca in loc sa-i tii regim alimentar serios, ii dai mancare nesanatoasa, care inflameaza colecistul si doare.

Nu are nici o treaba frigul si inghetatul mainilor cu criza de stomac sau fiere, doar ceea ce mananci are 100% legatura.

| deaconescud4arya a răspuns:

Pai măi, pune mâna si hrănește-te, asta e cauza, corpul nu are de unde să-și ia energie

sper ca ti am fost de folos?

| mel828282e a răspuns:

Sunt multe cauze. Normal ca dacă ți a găsit ca e de la fiere, de acolo se trage. Pe mine m-a durut o săptămână stomacul și pe la burta, de la stres. Poate ești mai emotiv și îți faci griji, de la aia se poate trage, ca asa sunt și eu. Nu știu dacă e de la frig, pentru ca în general, se zice ca pe sub burta sau la burta mai jos, doare de la frig.