| TimariuLuisa a întrebat:

Imi este foarte frica sa nu am apendicita. :-s
Cred ca acum o saptamana a inceput totul. A inceput sa ma doara piciorul drept, credeam ca e de la sport, pentru ca am calcat stramb pe el si cred ca acela era motivul. Dar au inceput si durerile in partea dreapta. Apoi burta, stomacul un pic. Aveam dureri si in partea stanga. Ma gandesc ca ar putea fi o infectie urinara, sau o raceala la ovare, dar de 2-3 zile sunt foarte obosita. Motivul ar trebui sa fie ca am stat acum 2 seri pana la 3 noaptea iar ieri m-am culcat in jusrul orei 23. Dar de azi a inceput sa imi fie foarte sete. Si mentionez ca tot de aproxiomativ o saptamana nu mai am pofta de mancare. Durerile de burta se aseamana cu cele ale mestruatiei (care apropo, mi-a intarziat 10 zile). Partea dreapta ma doare in zona ovarului si uneori mai sus, si piciorul drept e tot pe acolo, ma doare o mica portiune din el, durerea venind de la burta.
Dar nu stiu ce sa fac...ce credeti ca ar putea fi? Apendicita? Infectie urinara? Anexita?
Stiu ca apendicita se dezvolta in 2-3 zile dupa care "explodeaza" dar stiu cazuri in care a durat chiar si 1-2 saptamani.
Va rog frumos dati-mi un sfat! Maine am de gand sa ma duc la doctorul de familie sa ma examineze si sa ii cer si o trimitere la ecografie daca nu ma lamureste, dar pana atunci am nevoie sa stiu si parerea voastra. Mentionez ca in trecuttul nu foarte indepartat am mai avut o infectie urinara care nu se stie daca a trecut :-s
DAU FUNDA GARANTAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnneHaHa a răspuns:

Ar putea fii si apendicita, dar e posibil si ca infectia urinara sa fii revenit. Cel mai bine este sa te duci la doctor, pentru a stii sigur.

15 răspunsuri:
| umbra09 a răspuns:

In loc sa stai si sa pui intrebarea aici unde majoritatea dau un raspuns total anapoda pentru funda mai bine ai vorbi cu mama ta si te ai duce la un doctor
si daca sunt cunoscatori in acest domeniu fara o verificare personala nu poate sati confirme 100% ce ai doar sa presupuna asa ca du-te la doctor sa nu fie prea tarziu dupa sa stai pe masa de operati vezi atunci frica nu acum si bafta big grin

| TimariuLuisa explică (pentru umbra09):

Huh, mersi happy

| umbra09 a răspuns (pentru TimariuLuisa):

Mai facut cumva muc?

| TimariuLuisa explică (pentru umbra09):

Sunt destul de sigura ca am spus ''Huh'' laughing Nu stiu cum ai ajuns la concluzia asta laughing

| umbra09 a răspuns (pentru TimariuLuisa):

Stiu voiam sa te inveselesc sa uiti de suparare big grin

| umbra09 a răspuns (pentru TimariuLuisa):

Hei ai fost la doctor?

| TimariuLuisa explică (pentru umbra09):

A mersi laughing

| TimariuLuisa explică (pentru umbra09):

Hei. Abia am venit de la scoala. Am sa merg mai tarziu sa imi iau trimitere si maine merg sa imi fac analize si tot ce trebuie. Sunt ingrozita sincer straight face

| umbra09 a răspuns (pentru TimariuLuisa):

Cati ani ai de iti este asa de frica de doctor happy Nu te papa doar se uita la tine de ce sa-ti fie frica? happy sai tie frica de rezultatele ce o sa apara?

| TimariuLuisa explică (pentru umbra09):

Nu e vorba de rezultate, eu chiar vreau sa stiu ce am. Problema e ca am experiente mai neplacute la doctor sa spun asa laughing Oricum, cred ca la cei 13 ani ai mei e si normal laughing

| umbra09 a răspuns (pentru TimariuLuisa):

Multi inainte pai ce sa zic bafta la doctor si lasa frica acasa big grin

| TimariuLuisa explică (pentru umbra09):

Mersi din nou laughing Sper si eu big grin

| Costas_Camelia_1976 a răspuns:

Eu cred ca infectie urinara dar cel mai bine trebuia sa te duci la doctor de cand a inceput

| TimariuLuisa explică (pentru Costas_Camelia_1976):

Da, stiu, dar m-am gandit ca o sa imi treaca. Toata lumea crede ca e infectie urinara, pentru ca durerea se mai muta de la dreapta la stanga. In roice caz, maine neaparat fac o vizita la doctor, chiar daca mor de frica straight face