| anonim_4396 a întrebat:

La începutul lui septembrie degetul meu mare de la mana stanga a fost tăiat cu toporul aproape de tot, operat, reconstruit, în urma cu o luna am aflat ca osul începe sa se consolideze. De ce nu am încă putere în deget? Când o sa încep sa simt din nou temperatura și textura la atingere. (degetul a fost tăiat lângă unghie, nefiind afectata articulația)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Posibil niciodata, e vorba de nervi acolo, a fost reconstruit in totalitate dar ca nou nu o sa mai fie.

| Catalin77945 a răspuns:

Pai intai trebuie sa se consolideze cum trebuie, si dupa este posibil, desi totusi exista si posibilitatea ca niciodata sa nu se intample, sau daca se intampla sa fie doar 20-30% din ce simteai tu original, pentru ca a fost 'reconstruit', adica nu mai ai nervii de ii aveai odata in partea aia

| BuGsstormbunny a răspuns (pentru Catalin77945):

Nu este posibil sa mai simt ca înainte, dar eu întreb după ce se consolidează osul o sa recapăt puterea?

| Catalin77945 a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Pai dupa ce se consolideaza total de regula incet incet iti vei recapata eventual puterea, ideea e ca s-ar putea sa nu mai simti delloc puterea aia, gen sa o ai dar sa nu o simti ce si cum, intelegi tu