| anonim_4396 a întrebat:

Salut.La munca mai lucrez cu lăzi, paleti de lemn si stau fara manusi si de 2 zile am mainile crapate putin si uscate. Cu ce sa ma dau? Nu sunt in Romania deci nu pot sa cumpar medicamentele noastre.Degetele sunt cele mai crapate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cremă de mîini cu glicerină sau galbenele gasesti in supermarket

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

O cremă cu aloe vera.

| alina2k18 a răspuns:

Crema cu uree procent cat mai mare strat gros zilnic inainte de culcare.
Gasesti in farmacii, drogherii.
2-3 euro.

| romeo78 a răspuns:

Mai bine folosiți ulei de gătit, indiferent dacă este de măsline, floarea soarelui, altele.
E mai sănătos și ieftin.
P. S. Bătrânii asta utilizau.