| Helpe a întrebat:

Salut la toata lumea am sa povestesc ceva si daca puteti sa ma ajutati v-as fi foarte recunoscator am fost diagnosticat cu nystacmus in luna martie 2011 e un joc pe ochii nu ma afecta da am zis sa nu ma afecteze mai tarziu in fine povestea e alta am inceput sa port ochelarii din martie cam pana in august eh greseala mea a fost ca ochelarii i-am tinut numai pe nas mai exact pe varfu nasului sad tot acest timp si vad ca de vreo luna numai pot inchide ploapele si imi tremura de numai pot sad am mari dureri de ochii cand vreau sa ma culc sad si parca nu mi se mai inchide toata pleoapa sad si imi da o senzatia ca si cum as avea fruntea `ridicata in su` nu o luati in gluma sau sa ziceti ca sunt nebun laughing e o senzatie foarte urata dabea mai pot sa merg pe strada sad as dori parerea unui oftalmolog sad din cate am inteles pe net ca mi-am fortat nervu globului ocular pentru ca m-am uitat tot timpu peste ochelarii acum voi ce ziceti?sad e o chestie foarte urgenta sad! am fost si la spital si mi-au dat picaturi da in zadar tot nu ma lasa si daca imi dau ochelarii de la ochii am senzatia ca mi se ridica ochii in cap sad va rog ajutati-ma numai pot sunt disperat numai pot sa dormm crying(( nu mi se mai inchid ploapele din cauza prostiei ce am facut-o crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Empathizer a răspuns:

Consulta un neurolog. Nu e din cauza modului in care ai purtat ochelarii. Daca nistagmusul nu e din nastere si a aparut recent, problema e neurologica.