| steel100 a întrebat:

Buna am sa va povestesc ceva si daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi v-as multumi foarte foarte mult am fost diagnosticat cu nistacmus mai precis in luna martie 2011 si a trebuit sa port ochelarii ehh din martie cam pana in septembrie 201 ochelarii i-am purat intr-un fel aiurea nu stiu cum sa va zic pe nas cum ii poarta bosorogii nu m-am uitat prin ei cum se uita normal am facut cea mai mare prostie de vreo luna jumate am inceput sa am o senzatia foarte urata ca si cum mi s-ar taia fruntea de la ochii in sus ....numai pot merge pe strada parca as merge cum s-ar zice cu fruntea sus.ma simt toata luma ca e egala numai eu ca am capu, fruntea nu stiu cum sa zic in sus si am si alte probleme umai pot inchide ploapele cand vreau sa ma culc ma dor cand vreau sa citesc numai pot ca pur si simplu numai simt ochii in cap si numai pot sa duc ploapele in jos si numai pot sa fac nimic e foarte urata senzatia asta am fost la 3 spitale pana acum nu stiu ce sa mai fac la spital mi-au zis sa imi dau cu picaturi,,, mi-am dat in zadar tot ma dor ochii si parca imi tremura asa nu stiu ce sa mai fac unde sa mai ma duc crying am fost azi la spitalul de oftalmologie lahovari si pur si simplu nu prea mi-au dat atentie ce ma sfatuiti sa fac cred ca mi-am fortat nervu globului ocular ca ochiul s-a invata sa se uite peste ochelarii acum nu stiu ce sa zic voi ce ziceti? numai pot nici sa merg pe strada ma simt foarte ingrozitor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incearca sa te duci la un psiholog, fiindca problema ta este una psihica.