| Modx a întrebat:

Salut la toti, as vrea sa stiu cum pot sa-mi albesc dintii fara interventia medicului dentist. Ma spal dupa fiecare masa 3-4 ori pe zi, si tot nu am dintii albi, am incercat si cu bicarbonat de sodiu si degeaba mi-a albit gingia nu dintiilaughing. Deci ce as putea sa fac? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| missClumsy a răspuns:

Pearl drops Hollywood smile. Worked for me! Trei nuante in 3 sapatamani (nu 4 in 3 asa cum scrie pe pachet dar sunt super multumita de cum arata). Nu o sa obtii niciodata albul acela imaculat fara dentist. Dar oricum pentru mine mai naturale sinonim cu mai frumos asa ca, Hollywood smile e cea mai buna alegere si din punct de vedere al pretului (costa vreo 17 lei) si al rezultatului. Bicarbonatul e cea mai mare greseala. Eu m-am ales cu o frumusete de sensibilitate dentara de pe urma lui.

2 răspunsuri:
| zahy a răspuns:

Pune 2 guri de apa in pahar si varsa si bircarbonat de sodiu amesteca bine ia o gura din apa cu bircarbonat si clateste gura cat poti de mult. pune bircarbonat pe o bucata de vata umeda si freaca dinti, ai grija sa nu freci si gingia, freaca bine dinti dupa care ia si cealalta gura de apa si tine cat poti de mult in gura. dupa care clatesteti gura cu apa curata si vei vedea dinti albi big grin succes

| AdytzaSweet16 a răspuns:

Daca fumezi nu o sa ai dinti albiwinking
Daca nu incearca sa te speli cu Colgate