| FloreLore a întrebat:

Cum as putea sa memorez mai repede lectile de la scoala?

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Le citesti, sa vezi despre ce este vorba.Iti faci un fel de rezumat intr-un caiet. Spui apoi cu cuvintele tale, apoi repeti. Este nevoie sa implici multi analizatori-vizual-privit scheme, imagini, auditiv-sa-ti citesti cu glas tare, kinestezic-sa scrii. Dupa ce ai repetat astepti o perioada de 20 de minute, repeti iar.Repeti si in ziua urmatoare.Succes!

| Rakanishuu a răspuns:

Atenţie/Drag.

| RedHots a răspuns:

Daca esti atenta din clasa jumatate din munca este gata. Apoi mai citesti o data, de doua ori acasa si o data in pauza inainte de ora. Unii oameni invata mult mai usor ascultand muzica sau mestecand guma.

| Sl4rk a răspuns:

Doar fii atent