| wrzzer123 a întrebat:

Salut lume, vreau sa intreb consum alcool des pentru sa ma simit mai bine si fumez, asta ar fi depresie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu, dependenta.

| gabicoo a răspuns:

Du-te măi la psihopupu și nu ne mai stresa inutil cu întrebările tale!

| PainTech a răspuns:

Eu ies cu prietenii și desenez pentru că asta mă face să mă simt bine.

Înseamnă că sunt în depresie?

| CleanHeart a răspuns:

Se poate zice asa dar alcool.ul si tigarile din pacate o sa te bage intr-o depresie serioasa, de ce nu te apuci de alte activitati sanatoase? Lucreaza la visul tau, calatoreste, du-te la sala, astea te scapa de toata tristetia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pur si simplu esti prost. De unde apareti atatia nu stiu, m-am plictisit de a va tot raporta... Copii care nu aveti ce face in vacanta

| AlexValentinn a răspuns:

Nu e depresie, consumi pentru ca iti place, nu are treaba cu depresia.