| JustOneDay a întrebat:

Luni seara am avut un fel de atac de panica, o forma usoara zic eu, iar motivele imi sunt cunoscute, iar acum am o usoara durere in piept in zona dreapta si in spate tot pe dreapta si stare de oboseala si o mica ameteala. Precizez ca nu am mai avut vreun atac de panica pana acum si sper ca nu e ceva grav, nu stiu la ce sa ma astept laughing)
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Dacă te-a luat paranoia că ai fumat ce ai fumat, e ok, se rezolvă dacă renunți. Dacă altceva gen stări emoționale au declanșat această panică, atunci e posibil să fie mai grav. Eu la fel pățesc dimineața când mă urc în mijloace de transport în comun, mă ia un rău și amețesc, cu senzații de panică. Momentan am început să iau calciu efervescent cu multi-vitamine și magneziu cu vitamina B6. Sincer parcă e mai bine, cel puțin nu mai simt acea durere în inimă și starea de oboseală și lipsă de energie a dispărut. Atât timp cât evit factorii de stres totul e ok.

Răspuns utilizator avertizat
| xSega a răspuns:

Păi sunt multe stări in timpul atacurilor de panica, de exemplu eu acum vreo câțiva ani aveam atacuri de panica gandindu-ma ca am apendicită si in fiecare seara parca simțeam că mă doare acolo dar n-am avut nimic, a trecut totul de la sinelaughing)

| Freddie23 a răspuns:

O s-o mierlesti asta e sigur... doar ca nu prea curand din fericire.
Pana una alta, mai lasa tigarile alea si pune-te pe sport, mananca sanatos si dormi cu program. N-ai nici pe draq, doar o lipsa usoara de calciu probabil.

| Alphahkbg a răspuns:

Pentru a te asigura ca nu este ceva grav iti recomand sa mergi la un doctor sau in cel mai rau caz, nu incerca sa te joci dea doctorul si sa iti dai singur tratamentul, nu prea este bine sa te joci cu viata ca in marea majoritatea poti avea parte de dureri mari si de boli care se pot agrava extrem de usor daca le ignori.
Un atac de panica nu este ceva grav dar poate sa duca si la un soc vascular(sati plesneasca o vena) sau la o paralizie in cazuri mai grave.
Daca este sa ai probleme cu inima iti recomand sa mai lasi din cafea stiu ca iti da energie dar te poate siomorawinking
ps. nu te increde in cineva necunoscut de pe internet si nu asculta parerile sale in cazul in care e vorba de sanatate cel mai bine e sa vezi ce zice un medic
ai griza de tine si de viata, iti urez o seara buna si sanatate.

| Bogdan26E a răspuns:

Salut incearca sa te linistesti si sa elimini factorii care contribuie la declansarea atacului de panica. Relaxeaza-te, fa ce iti place mai mult si traieste o viata cat se poate de echilibrata, gandeste pozitiv nu uita.Te salut si fara atacuri de panica bine? laughing