| catalyn22 a întrebat:

Salut m-a zgariat un caine cu dinti si mi-a curs putin sange cainele are 3-4 luni e micut sa ma duc la medic sau sa las asa? si lu varu-meu i s-a intamplat la fel acum 1 luna si nu a patit nimic/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OctoberandApril a răspuns:

N-ai sa mori.

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La 3 luni catelul ar fi trebuit sa fie vaccinat antirabic --- afla, cat mai rapid, daca catelul a fost vaccinat sau nu dupa care, cu aceasta informatie te duci la medicul de familie care va decide.

| IonutAxi a răspuns:

Salut, ar fi bine sa mergi la medic ..ca e destul de periculos cand te musca un caine ..chiar daca tea zgariat un pic si a curs sange. Succes

| Andrei_3853 a răspuns:

Daca cainele are toate vaccinurile facute la zi nu patesti nimic zic eu. Daca nu.le.are mergi la doctor thinking cand te-a muscat trebuia sa dai cu ceva (propolis mai bine).

| Alextrick a răspuns:

In primul rand daca, cainele are vaccinurile facute nu este nicio problema, dar, daca nu le are ar fi bine sa dai cu putin alcool, nu stiu...parfum,spirt,etc.
Incearca ca sa nu te infectezi.
La mine merge!

| AlExUtZu4423 a răspuns:

Stai linistit! Nu patesti nimic.