| BitKode a întrebat:

M-am apucat de sala si as vrea si eu un program de antrenamente. Asta e singura sala de pe raza orasului meu si nu prea poti lucra cu un antrenor deoarece vine si imi zice ce exercitii sa fac, apoi pleaca sa le explice si la altii si pana vine iar s-a terminat programul. As vrea o dieta prin care sa obtin un abdomen plat si un program de antrenament ( mai intens pentru piept si abdomen va rog) Am 15 ani, 188 cm si 90 kg. Va multumesc din suflet!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anaanyy a răspuns:

Buna! Iti sugerez sa alergi pe zi 1 km jumatate. Daca poti e bine sa faci si mai mult. Mananca multe fructe si evita zaharul si sarea.Nu manca ciocolata si dulciuri prea multe.Mananca si salata cu ulei de maslinesi si incearca sa nu mai mananci paine ( in prima zi mananci 2 felii, apoi in a doua 1 felie de paine, in a treia jumatate de felie si in a patre deloc). Sper ca te-am ajutat.Mult noroc.