| Casian76 a întrebat:

M-am lovit în zona încheieturii la mâna și s-a umflat mult în jurul degetului(la palmă mai exact) și ma doare cam tare (dar e suportabil) încheietura și zona umflata. Trebuie neapărat sa îmi bag ghips sau ar fi și alta soluție? Am nevoie de mână ca să scriu și sa ma pregătesc de bac fiindcă timpul e nelimitat și nu pot sta pe tușă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoahKaan a răspuns:

Cel mai probabil ai lovit vena care trece prin acel deget

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la doctor

| Celcestietot a răspuns:

Eu am avut entorsă. Posibil să ai și tu. Dacă ai îți va pune un băț de lemn la mâna și te va bandaja. Du-te mai bine la doctor, ca să te vindeci mai repede până la bac. Oricum și cu ghips cred că te vindeci.

| Casian76 explică:

Timpul nu e ***