| anonim_4396 a întrebat:

Salut, m-am trezit în dimineața asta cu o durere destul de mare de burtă și nu știu ce s-a întâmplat, acum s-a mai diminuat, dar întrebarea mea e: poate fi de la faptul că mănânc cam zi de zi doar 2 mese/pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Probabil. Daca ai mîncat și ceva greu aseară, e de înțeles. Mai bine mai des cate puțin decat rar și mult. Suprasoliciti "instalația"

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic maine si vei afla, noi nu suntem medici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Eireann a răspuns:

Nu. In general un om sanatos poate manance 2 mese pe zi fara probleme, organismul se obisnuieste - dar e important sa manance suficient, echilibrat si variat, dupa un program, nu foarte tarziu seara, etc. Cauzele pentru durerea de burta din dimineata asta pot sa fie multe dar nu cred ca are de-a face cu cele 2 mese /zi de care vorbesti.

| Adrian5575 a răspuns:

2-3 mese pe zi sunt ok, deci nu e din cauza asta. Ai mancat prea tarziu sau prea mult seara. Te ajuta un ceai de musetel.