| emilia21 a întrebat:

Buna azi dimineata cand m-am trezit din pat am avut o durere de burta in partea de jos, dar numai cateva minute, oare ce poate sa fie, mentionez ca s-ar putea sa fiu insarcinata, nu stiu inca. astept pareri, va multumesc!

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cand este sarcina foarte mica, apar intr-adevar dureri la unele femei. Aceasta manifestare este fireasca la unele sarcini. Din experienta mea iti pot spune ca, din punct de vedere al simptomelor, nu seamana nicio sarcina cu cealalta. Pentru siguranta ta mergi la medicul ginecolog. Chiar daca fatul are varsta foarte mica, un doctor isi va da seama si te va diagnostica cu precizie. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La 5 saptamani de sarcina, testul e sigur pozitiv daca il faci din urina de dimineata, asa ca poti afla cu usurinta daca e sarcina sau nu. Sincer, eu nu cred ca aceasta mica durere are legatura cu o posibila sarcina, am impresia ca iti urmaresti prea atent corpul si cauti legaturi cu sarcina la orice mic simptom, ceea ce nu este normal. Si eu patesc acest lucru, dar incerc sa ma controlez.

| emilia21 explică:

Multumesc emanuellex, eu ma gandesc ca am 5 saptamani! iar la doctor e prea devreme sa ma duc, astept inca vreo saptamana sa se vada si la echograf!