| anonim_4396 a întrebat:

m-am trezit intr-o dimineata cu o mica durere incomoda in partea stanga a abdomenului jos (fosa iliaca stanga) si nu prea stiu ce e ori hernia ori muschii din cauza statului (acum 2 luni am fost operat de apendicita iar acum cateva zile am scapat de pojar).
doare cand ma aplec pe fata, am tendinta sa ridic mereu pantalonii si din cauza ei ma doare si testicolul stanga cum l-am atins oleaca ma doare si el si in acea zona (durerea nu-i unda de nesuportat doar ca e incomoda simt de parca ar fi ceva in plus )
AJUTOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Afãrinツ a răspuns:

1) Hernie
2) Febra musculara serioasa
3) Doar te-ai trezit incomod din cauza statului in pat pe o parte gresita (nu prea cred)
Eu as crede ca este un fel de hernie. Iti recomand sa te duci de urgenta la medicul de familie ca sa-ti prescrie o reteta. Nu sunt profesionista dar si mie mi s-a intamplat si a fost un inceput de hernie mic. Nici nu m-au operat! Mi-au dat medicamente si mi-au facut o injectie sau ceva in genul asta. Cu greu imi vine sa-ti spun ca ar trebui o micuta operatie. Uite o recomandare. Daca trebuie sa te operezi iti recomand spitalul Sfantul Ioan. Este mare si luxos. Te vei simti bine acolo pentru ca sunt doctori foarte de treaba de mana 1. Sper ca te-am ajutat.

Mult succes! kiss

| anonim_4396 explică (pentru Afãrinツ):

Am fost la doctor si mi-a dat niste pastile sa le iau timp de 5 zie si seara inainte de culcare sa ma dau cu fastum gel.

| Afãrinツ a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai macar nu-i ceva grav. ma bucur pentru tine. happy iar doctorul ce ti-a zis ca ai? febra musculara?

| anonim_4396 explică (pentru Afãrinツ):

A zis ca s-ar putea sa fie de la atata stat. si a zis ca daca nu trece dupa alea 5 zile e un inceput de hernie inghinala.

5 răspunsuri:
| dR0g a răspuns:

Se poate daca ai facut sport sa ai o mica febra musculara daca nu se poate sa fie dela apendicita a mai patit un prieten tot asa ceva de genul taw eu zic sa te duci pana la doctor