| Badrock a întrebat:

Buna! Am 19 ani De cateva zile ma doare in partea stanga in spate sub coase ( am crezut ca sunt rinichi dar nu cred)
Mi-am dat seama azi ca durerea începe atunci cand ridic greutate
Si cand ma aplec atunci chiar ma doare
Am fost operata de apendicita in urma cu cativa ani in partea dreapta deci n are legătură...
Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Du-te la medic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O fi splina

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sub coaste nu sub coase ca nu ai coasă in corp, poate ai facut o miscare brusca si ti ai fisurat o coasta, mergi la medicul de familie sa iti faca ecografie si daca el constata ca este de la coaste te trimite sa faci o radiografie.

| Badrock explică (pentru CristiDinBucuresti):

Gata, am omis o litera din greșeală mare tragedie
Tin sa te anunt ca nu sunt analfabeta sa-ti fac in ciuda iti zic ca am loat bacu' cu zece? hai corectează?

| ReddY25 a răspuns:

Fuga la medic

| carevaescu a răspuns:

Cel mai probabil ai o întindere de mușchi.
E des întâlnit la sportivi, nu neapărat în zona aceea.
Dar pentru liniștea ta, mergi la un medic să te examineze

| RaluAle00 a răspuns:

Nu sunt sigură. Poate apărea din nou. Poate ai fugit, ai mers cu putere.

| FranciscBreitkopf a răspuns:

Este de la coloana vertebrală. Când poziția este incorectă, mușchii sunt suprasolicitați. Încearcă ca în timpul zilei să păstrezi spatele drept. Vei scăpa de dureri.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru FranciscBreitkopf):

Daca era de la coloana avea dureri in piept nu sub coaste.