| lafamiliaa a întrebat:

M-am uitat pe net si am vazut ca Unguentul de galbenele face minuni tenului mai ales celor cu probleme de genul "acnee" cu care ma confrunt si eu si cu petele ramase de la ele.Si m`am hotarat sa-mi cumpar si eu aceasta crema am gasit pe net unguentul asta http://www.naturaplant.ro/produse/953/Unguent_cu_galbene le

Credeti ca este bun pentru pete si acnee? intreb deoarece am vazut mai mutle feluri cu propopis si nu stiu ce voi ce`mi recomandati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Coriine a răspuns:

Bunahappy.Ceea ce iti voi spune acum iti spun din proprie experienta.Si eu ma confrunt cu acneea din clasa a5a-a6a iar acum sunt a8a.In primii ani am avut pe frunte,iar in vacanta de vara mi-au disparut, eram asa de fericita, iar cand am inceput a8a mi-au aparut pe obraji,au fost cosuri,dar fie ca le-am rupt fie ca nu tot mi-au ramas acele cicatrici rosii,iar de la cele rupte mici gaurelesad.Am fost la dermatolog,am folosit fel si fel de creme,gel`uri cu care sa ma spal, am tinut tratamente, dar nu au functionat deloc.De curand mama m-i-a spus sa ma dau cu o crema de galbenele,ceea ce vrei sa faci si tu,mai este buna insa este extrem de uleioasa,iar eu m-am enervat ca nu puteam sta in ce pozitie doream cand dormeamrolling on the floor, si nici nu erau efectele vizibile prea tare, asa ca am renuntat la ea.Acum cateva satamani tatal meu a suferit o arsura pe fata, iar orctorul ia recomandat sa se dea cu o crema care are efect infalamator si cicatrizant.Mama cand a vazut ca urmele erau din ce in ce mai multe si nu mai reuseam sa le acopar cu fondul de ten ca sa pot iesi din casastraight face m-i-a spus sa incerc aceasta crema, m-am dat cu ea maxim 4 zile iar efectul a fost uimitor.Pe o un obraz mi-au disparut aproape de toot fata de cum era:X.iar pe celalalt din cauza ca sunt muuuulte multe si mari:-s inca mai sunt,dar par sa se retragabig grin, insa sa stii ca nu m-am tinut bine de ea pentru ca, consider ca as fi revenit la fata mea de dinainte.Insa sa stii ca n vacanta de Paste pentru ca o sa stau mai mult acasa si nu o sa ma mai machiez ma voi tine bine de ea.Este absolut naturala,nu are ce sa iti faca,este cu galbenele si propolis, de la DERMOTIS, este maxim 10 lei, paremise ca am dat pe ea 6 lei.Sa nu crezi ca daca e ieftina nu e buna de nimic,ba din contra.happy Eu spun sa incerci, pentru ca la acneea mea atat de accentuata si urata a disparut atat de mult, la tine eu cred ca iti vor dispare de tot.Este buna si cea cu galbenele,dar de ce sa nu iei asta, care are si propolis, iar amandoua amestecate sunt combinatia perfecta!laughing Succes! :*

1 răspuns: