| ArteFacT a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu un respuns va rog?
Cine da cat mai multe raspunsuri primeste cate "FONTITE" vrea!
Vreau mai multe "leacuri" pentru boala numita Ichthyosis vulgaris.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Creme preparate cu uree, acid salicilic, vitamina A, hidrocortizon, glicerolat de amidon, Locoid sau Dexeryl. Dar cel mai corect ar fi sa consulti un medic dintr-o clinica de specialitate, el va sti mai bine ce sa iti dea!

| Ambassaderåd a răspuns:

Salut! dupa cum am citit pe site-uri. NU EXISTA LEAC straight face. waw straight face...cica : Persoana ce sufera aceasta boala, numita si boala pielii in solzi. trebuie sa duca sa isi faca un control la medic pentru a se determina stadiul, caci boala asta e mostenita oO si. poate apare si dispare o perioada dupa care apare din nou pe piele. Du-te la doctor sad.

Răspuns utilizator avertizat