| aliona77ful a întrebat:

Salut, fetelor as vrea sa ma ajutati un pic cu makiaj-ul, la mine se primeste =) dar vreau sa experimentez dar mii frica...(. si nu prea am idee cum sa incep.Merci mult :*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. La machiaj trebuie sa ai mereu produse curate care nu sunt expirate sau care nu au mai fost folosite de altcineva. Acesta este primul lucru (trebuie sa ai grija si de igiena), apoi:
Pasul 1 :Iti speli fata cu apa cu sapun.
2:te dai cu o crema hidratanta pe fata (sa ai grija sa-ti intre in piele si sa nu-ti ramana pe fata. daca iti ramane te stergi cu un prosop de fata, nu cel obisnui ca contine microbi)
3:Nu am nici o idee ce machiaj iti place asa ca cel mai bine ar fi sa te uiti la tutoriale de machiaj pe Youtube. Eu ma uit la Michelle Phan si Bubzbeauty, sunt in engleza si dupa cum vad, nu cred ca stii engleza foarte bine (daca nici machiaj nu stii sa scrii ), asa ca mai bine te-ai uita la cele in romana.
4.Scrie pe youtube Make-up tutorials sau Tutoriale de machiaje.
Pa. pa