| xKiDu a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca boala numita "depresie" se poate vindeca definitiv.Astept raspunsurile voastre iar cel mai bun primeste fundiţa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Captoresque a răspuns:

Depresia se poate vindeca numai cu autocontrol, fără pastile. Pastilele nu fac nimic altceva decât să amelioreze starea pe moment.

Fii tare, că poți să treci peste. Puterea stă în mintea ta.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de unde știi care este cel mai bun răspuns?
Depresia poate fi temporară ca efectul unui șoc emoțional/boală sau pe termen lung.
În zilele noastre, boala nu se vindecă ci o ții sub control cu medicație!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Definitiv nu chiar, numai un psihiatru te poate ajuta.
Te pup!

| SweetSacrifice a răspuns:

Depinde...de cat timp esti in depresie?