| DavidAlexp a întrebat:

Salut, ma ajuți sa găsesc un test pentru nicotina, pentru un coleg? Am cautat și nu am găsit nimic pe internet și în farmacii. Dacă se poate sa fie prin urina pentru ca mi se pare mai exact, mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Test pentru nicotina in urina? Nu exista sa ceva. Nicotina se poate vedea doar in sange si in plamani. Si acolo, trebuie sa faci analize pentru asa ceva. Adica daca te duci sa-ti faca test de sange pentru o infectie, nici un laborator nu va scrie ca ai nicotina pentru ca nu intereseaza si nu-s platiti pentru asa ceva. La radiografie iti poate spune ca ai tutun in plamani dar pe radiografie nu apare asa ceva.

| DavidAlexp explică (pentru Salontanul):

Salut dar am cautat pe internet și am găsit ca sunt teste de nicotina și de urina exact ca la droguri, dar în alta țară mia arata