| Timis_Stecho_Cristian_1981 a întrebat:

Salut,ma doare burta in partea de jos, ma doare putin cand apas pe burta si am crampe dar nu foarte dese.Ma poate ajuta cineva, poate fi apendicita sau cancer?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca e in partea dreapta ar putea fi apendicita, daca nu poti fi surpat sau ai o infectie urinara sau o problema la prostata. Mergi la un medic daca nu se calmeaza durerile.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Salut! Apendicita este o problema acuta, de obicei, ce trebuie rezolvata cat de repede este posibil, pentru ca este insuportabila.
Cancerul nu se depisteaza in cateva minute, ore sau zile asa cum ai crede.
Poate sa fie ceva banal dar si o urgenta, de aceea ar trebui sa mergi la medic pentru niste analize sau controale de preventie.

| CbCx a răspuns:

Doamne fereste de asa ceva.
Dacă simți mari dureri ar trebui sa mergi cat de curând posibil la medic. Poate fi si apendicită sau poate fi orice altceva.