| AnutA15 a întrebat:

Salut, ma doare dintr-o data umarul drept si nu stiu de ce. cand misc umarul in sus sau misc un pic mana ma doare usor iar cand ridic mana sau o misc puternic ma doare foarte tare cand mai dau bratul in spate sau il intind mai in spate ma doare foarte puternic si nici nu prea pot scrie. ce sa fac? exista vreo crema sau ceva ce pot face sa opresc durerea sau macar sa o diminuez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kristinikaaa a răspuns:

Probabil ca ai o inflamatie articulara. Cere la farmacie un unguent (Ketoprofen) sau tablete (Flamexin) antiinflamatorii si eventual ia niste calmante (Ibuprofen sau Acetaminofen). Atentie sa nu mananci sarat in perioada tratamentului ca sa nu retii apa. Multa sanatate!