| IMCandea a întrebat:

am fost ieri la sala si am lucrat pieptul... acum ma doare foarte tare umarul stang. abia ca pot sa ridic bratul... imi puteti recomanda ceva sa pot remedia durerea?

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Sa incalzesti mai bine incheietura si sa faci exercitiile corect. daca ai lucrat pieptul si te doare umarul nu faci pieptul corect. asta daca umarul este sanatos.

aici e problema importanta: esti sigur ca umarul tau e sanatos? ce zici tu e inceput de artroza. adica vizita la doctor este necesara si recomandata.

| LedZep a răspuns:

Un antiinflamator local si incearca sa faci o pauza la orice implica umarul. Poate si un antiinflamator oral daca durerea e acuta.