| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,ma infometez foarte mult, mananc 1-2 ori pe zi jumate de portie, si sunt fortata de parintii,scad din greutate,imi cade parul,sunt obsedata,ma urc foarte des pe cantar,fac sport,incep sa imi pierd pofta de mancare,si am sa o tin tot asa, am 1.63 si 50 de kg, credeti am mari sanse sa devin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| NAT0 a răspuns:

Nu te mai înfometa, poți să mănânci cât vrei tu dar aici contează ce mănânci. Dimineața poți să mănânci fulgi de porumb sau ovăz cu lapte cât de mult vrei și poți să mai mănânci un ou fiert. La prânz poți să mănânci niște piept de pui și un cartof fiert. O gusta o poți lua pe la 3-4-5 adică un măr, o banană sau altceva, fruct să fie. Iar la cină poți să bei un shake de proteine. Ăsta să fie regimul alimentar.
Acum că am stabilit regimul ai nevoie de niște exercitii practicate de cel putin 3 ori pe săptămână iar exercitiile le poți lua de aici https://www.youtube.com/watch?v=uy_777R3IwM

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Draga, deja ai intrat in zona anorexiala!
Acum ai cu 6 kg mai putin decat ceea normala.
Ai sanse sa devii ca un schelet, tinut laolalta de piele.
Nu stiu ce sport faci, dar nici de unde primeste organismul tau energie pentru ea.
De necesarul de energie a creierului nici nu mai vorbesc.

| baru a răspuns:

Urat...cauta calea de mijloc!

| Laura a răspuns:

Cred că e o confuzie totală în capul tău referitoare la anorexie. Ce crezi tu că înseamnă? Uită-te la nişte poze din Bergen-Belsen, Ebensee, Auschwitz... aia e anorexie. Ori nu te-ai exprimat bine ori ai vreun fetiş bolnav?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fuguta la psihiatru ca ai ceva probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma uit la intrebarile tale si vad ca vrei sa ajung anorexica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești pe drumul cel bun în a deveni schelet.

| kiri11 a răspuns:

Fata draga, apuca-te de sport, fa-ti un hobby. Sportul te poate ajuta foarte mult in problema ta. Alege ceva ce iti place si practica-l cat poti tu de mult! Nu te prosti cu infometatul sa nu regreti mai tarziu...

| GreenVoid a răspuns:

Esti deja.winking Nu zic ce ca iar imi sar userii in cap.Singura ta problema tine de cap si se rezolva la psiholog si daca esti fortata de parinti sa i iei si pe ei cu tinewinking

| mbncf a răspuns (pentru GreenVoid):

Zice asta cu așa o lejeritate, de parcă ar deveni vedetă. Oamenii sunt din ce în ce mai proști.

| GreenVoid a răspuns (pentru mbncf):

Mi am luat multe voturi negative la raspunsurile si de la celelalte intrebari ale ei si inca n am inteles de celaughingCe am zis eronat? Promovati prostia? Ar trebui sa o compatimesc ca i proasta si cere sfaturi despre cum sa devina anorexica? Daca tot aveti atatea pareri despre raspunsurile mele detaliati, va rog, voturi poate da oricinewinking

| mbncf a răspuns (pentru GreenVoid):

Nu știu, oamenii sunt ciudați laughing

| GreenVoid a răspuns (pentru mbncf):

Asta e ultima lor problema.

| Andreeaioan115 explică:

Vreau sa devin anorexica*

| mbncf a răspuns:

Să devii ce? Moartă?

| BloodyLips a răspuns:

Tot ce slabesti acum o sa pui inapoi, te asigur, este efectul yo-yo.Incearca sa slabesti prin sport si sa ai o alimentatie sanatoasa pe care sa o mentii, vezi ca sunt diferite aplicatii cu exercitii care lucreaza fiecare parte de muschi in parte, tot ce ai de facut este sa iti alegi tipurile de exercitii si sa te tii de ele, nu sa te infometezi. Dintre toate variantele ai ales-o pe cea mai proasta.

| Aika十六 a răspuns:

Sa devi ce? La prostiile si bagati mintile in cap, ca altii nu au ce manca si tu te infometezi vezi Doamne sa nu te ingrasi, doar din cauza ideilor idioate create de societatea asta infecta. Draga frumoasa e orice fata. Nu trebuie sa fi slaba scandura ca sa fi frumoasa. Si arati foarte bine daca tu esti cea din poza asa ca lasa idiotenile. Si asa planeta asta geme de prostie.
Sorry mi-am spus doar parerea stiu ca am spus-o vulgar, dar sincer tu singura iti creezi ideile astea, esti buna asa cum esti. Asa ca lasa prostiile.
Pa, pa!

P

| AlexanderHamilton a răspuns:

Consolta un medic cat mai ai timp, de asemenea un nutritionist. Sa fii anorexic e ca si cum ai fii obez. Amandoua sunt boli, incearca sa te tratezi cat mai rapid, pana nu este prea tarziu.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Fa-ti un abonament la bazin de o luna si o sa-ti revina pofta de mancare.Eu sunt la liceu sportiv si pana sa incep scoala tot asa nu aveam pofta de mancare dar stiam ca dupa ce dau drumul la antrenament imi revine, eu am avut zile cand luam 2, 3 linguri de mancare.

| Grizz a răspuns:

N-am inteles ultima parte a intrebarii