| Lukasz a întrebat:

Ma inteapa pancreasul, si nici nu prea mananc, nu am prea multa pofta de mancare, mancan, si dintr-o data respir mai adanc si incepe o usturime in zona pancreasului, dar tusesc din 30 in 30 secunde, o fii patit ceva un muschi din zona aceea?
Sunt negru sub ochi, si se vede foarte tare, ar mai putea fii o cauza ca aseara am stat treaz pana la 4?
Mama imi spune ca sunt slab si incep sa o cred si eu. Am 14 ani, 44 Kg si am 1.56 cam asa.
Ajutati-ma, sunt speriat, pot face diabet sau ceva de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa descrierea simptomelor tale, cel mai probabil ai o raceala la plamani si te sfatuiesc sa mergid e urgenta la medicul e familie, pentru invetsigatii si tratament.
Diabetul nu se face la oamenii slabi, daca nu l-ai mostenit deja de la parinti, cel de tip 2 se face in principiu de oamenii obezi, nu de slabanogi.

| Kyttynna a răspuns:

Du-te la medicul de familie pentru investigatii, tratament sau trimitere la medicul de specialitate. Sanatate multa si sa auzim de bine!