| andreyush99 a întrebat:

Ma intereseaza sa fac o microdermabraziune sa scap de semnele lasate de iritatii dar intrebarea e cat costa si in ce consta? adica iti face o microdermabraziune si gata esti fresh?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cat a răspuns:

Buna!
Microdermabraziunea e o procedura care se efectueaza ca etapa in cadrul unui tratament cosmetic sau independent.
In functie de gravitatea semnelor lasate de iritatii, dermatologul / cosmeticiana va stabili de cate sedinte ai nevoie. In plus, s-ar putea ca alta solutie sa fie mai buna pentru tine, ca un peeling chimic, de exemplu.
In general, e nevoie de mai multe sedinte de microdermabraziune pentru a ajunge la rezultate vizibile. Pielea are nevoie de timp pentru a se regenera intre sedinte, asa ca nu poti le poti face mai des de una la trei saptamani.
Cel mai bine ar fi sa mai discuti cu un dermatolog sau o cosmeticiana si sa iti fie stabilit un plan de tratament.