| ciprian_6815 a întrebat:

Salut, ma numesc Ciprian si am 15 ani si jumatate. Consider ca am o problema: de cateva zile ma doare in partea dreapta, unde se afla apendicele. Nu am stari de voma, grata si nici nu am febra. Ma simt foarte bine, ba chiar am pofta de mancare. Practic fotbal, iar la antrenamente nu simt deloc durerea. Cand stau in fata calculatorului in jur de o ora si jumatate, nu simt nimic, dar cand ma ridic incepe sa ma doare. Am presat cu mana pe apendice si nu ma doare dar simt o durere minora. Ce este de facut sau cine poate sa-mi spuna de la ce este aceasta? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| ForeignO a răspuns:

Mergi la Medic! E posibil sa fie apendicita chiar daca acum nu-ti dai seama!

Sau incearca sa nu mai depui efort mult... Ia-o mai usor...

| TabooR a răspuns:

Nu este nici o apendicita si eu la fel am patit am fost la medic crezand ca apendicita dar nu e asa este de la fructe in special mere bine asa fost in cazul meu dar ar fi bine sa te duci si u la medic happy

| ikram a răspuns:

Mergi la un medic sa faci un ecograf, e probabil sa nu fie apendicita.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Poate fi de la efort, alimentatie, sau apendicita. Incearca sa te convingi ca nu e cumva de la pozitia la calculator. Macar medicul de familie ar trebui sa te palpeze ca sa-ti spuna sigur. In mod normal durerea ar trece in cateva zile daca e vorba de efort sau alimentatie, dar tu spui ca faci frecvent efort. Daca totusi ai apendicita n-ar trebui lasata netratata.

| ciprian_6815 explică:

Multumesc. Multe persoane apropiate mi-au spus ca depun efort mult. Maine am sa ma duc sa imi fac o programare si sa vad ce pot rezolva. M-ati mai putut calma. Multumesc mult!