| anonim_4396 a întrebat:

Am o durere usoara in partea dreapta deasupra inghinalului si uneori si pe picior. Pe langa asta simt nevoia de a tusi incontinuu plus febra. Pofta de mancare am, stari de voma am avut doar ieri, azi sunt ok. Am fost la urgente pentru ca nu stiam ce e, iar medicul m-a palpat si mi-a facut analize si au iesit leucocite putine si nu ma durea la palpare. Mi-a dat antibiotice, coldrex si sirop de tuse. Cand ma trezesc din somn nu ma doare sau cand merg ci doar cand stau in repaus. Poate fi apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| relian a răspuns:

Ai fost la doctor, ala a spus ca ai ceva, tu acum vii si ne intrebi pe noi daca ai apendicita.E bun si asa rau.Tu crezi ca noi, fara pregatire medicala si fara sa te vedem, stim mai bine decat medicul la care ai fost?

Daca nu ai incredere in doctorul la care ai fost, mai mergi la inca unu, mai vezi ce spune si altul, ceri o alta parere, fara sa-i spui ce ti-a zis primul.