| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a întrebat:

Salut ma numesc madalin si am 15 ani, eu inainte am facut niste analize 3 setui de analize si 3 ekg dintre care 2 seturi de analize a fost facut in Anglia si un ekg,si celalate in Romania. pntru ca inainte ma intepase inima si ma speriasem foarte tare, ma luase cu ameteala, cu oi senzatie de parca masi fi dus in jos, eu acuma tot continui sa ma gandesc ca am ceva cu inima. mai tot timpu. aseara eram la tv dintr-o data am simitit ceva in partea stanga de parca imi lua puterea cadn am vazut asta m-am ridicat si am inceput sa ma speri, inima imi batea cu 113 batai pe minut, cand am luat tensiunea cu un aparat a lu mamia electric era 176/91 cand am vazut credeam ca mor, si gata, a durat aproape 1 ora sami reviu la normal, cand mi-am luat tensiunea o aveam 111/55, 105/55. de dimineata m-am trezit cu gandu ca eu aseara puteam sa mor si ca eu sunt bolnav cu inima, mi-am luat tensiunea aproape de 10 ori si era toate 113/61.

ajutati-ma va rog si spuneti-mi ce sa fac, ca de cand mama sculat nu mai stiu ce sa fac, am inceput sa plang, m-am oprit si tot asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la un psihiatru, interneaza-te intr-un spital de psihiatrie, ai nevoie de tratament serios. Sa stii ca mintea iti poate induce decesul, fara ca inima sa fie bolnava. Daca mintea ta bolnava crede cu suficienta putere ca esti pe moarte, va impune corpului sa se imbolnaveasca.