| Alexandru_George_1997_E599 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva care are experienta si cunoaste regulile...voi urma imediat din toamna cariera de asistent medical...in principal as dori sa stiu daca imi este permis sa port o barba de marime medie si daca tatuajele pot fi o problema, avand in vedere ca sunt pe antebrat si pe piept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde esti asistent, daca esti la registratura, nu se pune nici o problema cu barba, daca esti la alte departamente trebuie sa o dai jos ca-i risc de infectie pentru pacienti.
Cu tatuajele nu ai de ce sa-ti faci probleme, ca vei purta halat cu maneca lunga si inchis cat de cat la gat.

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poti sa porti si barba si sa ai si tatuaje si pierce-uri si ce vrei tu.
Bine ai venit in echipa. happy